Týden od 17.10. - 21.10. 2016

24.10.2016 21:16

Tento týden se podzim přihlásil v celé své síle. Na procházce jsme pozorovali zbarvující se listí, sbírali jsme přírodniny, různé větvičky, šípky, listy, šnečí ulity, mech, kaštany, žaludy…  Zahradu jsme si již podzimně vyzdobili právě přinesenými přírodninami. Vyzdobili jsme si truhlíky a květináče.  V šatně si každý může prohlédnout naše podzimní stromy, na kterých jsme použili několik výtvarných technik – kresbu křídou, malbu, vystřihování, lepení. Opakovali jsme si básničky a písničky o podzimu. Pracovní listy také byly zaměřeny na stromy a podzim – přiřazovali jsme listy, vybarvovali a počítali. Starší děti pracovaly s pracovním listem „ Podzimní zahrada“. Vybarvovaly podle pokynů, počítaly, vyprávěly, popisovaly. Ve středu jsme byli v solné jeskyni. Po návratu jsme zůstali ve školce, protože venku bylo nevlídno.  Děti si těla protáhly na žíněnkách – válely sudy, někteří se pokoušely o kotoul. Postavily si společně dlouhou autodráhu, využívaly stromy i domy. Děti se seznámily keramickou hlínou.  Každý si vymodeloval šnečka a místo ulity dal kaštan. Příští týden si šnečka nabarví. Ve čtvrtek odpoledne školka  opět ožila. Probíhaly Podzimní dílny. Děti za pomocí rodičů vyráběly, věnečky, podzimní obrázky, zvířátka z kaštanů, netopýry, Dýňáčky ze dřevěných lékařských špachtlí  …….  Dětem a rodičům se výrobky moc povedly.

Těšme se na další dílničky – tentokrát „Vánoční“ 14.12.2016