7.9.-11.9.2015

14.09.2015 17:58

S malým zpožděním přináším shrnutí minulého týdne, který se nesl v duchu tématu "Hry a hračky".

V pondělí jsme začali pracovat na truhle plné hraček. Mladší děti vodovkami natřely základ na truhlu a starší děti namalovaly a vystřihly hračky podle své fantazie.

V úterý jsme řešily lehce krizový stav, kdy Honza musel zůstat s dětmi v Beruškách sám a já zaskočila za nemocnou kolegyni Janu do Sluníček. A tak si Berušky celé dopoledne hrály ve třídě i na zahradě.

Ve středu jsme komletovaly naší truhlu hraček, která nám od té doby visí k nahlédnutí na síti vedle třídy.

Ve čtvrtek dostaly děti pracovní listy. Mladší děti trénovaly správný úchop tužky a starší děti procvičily stříhání a konstrukční myšlení při sestavování lodi z dílů, které si samy vystříhly.

V pátek jsme pak vyráběly zvířátka z papíru.

Několik fotek si můžete prohlédnout zde.

Celý týden ráno cvičíme a zapojujeme i nekteré prvky z jógy pro děti. Dopoledne pak chodíme buď na zahradu nebo na procházku po Osnici. V tomto týdnu jsme byli u koní i u obchvatu.

Během tohoto týdne jsme naučily (nebo starší procvičily) několik básniček:

Brouček

Malý brouček spinkal v trávě,

probudil se dneska právě.

Na nohy vzal bačkůrky

a utíkal do školky.

Tak vás tady všechny máme

a pěkně se přivítáme:

"Dobrý den"

Bim bam

Bim bam zvoneček,

cvičí každý chlapeček.

Bim bam rolnička,

cvičí každá holčička.

Bim bam hodiny,

jsme chlouba každé rodiny.

Dobrý den

Dobrý den, dobrý den,

dneska máme krásný den.

dobrý den, dobrý den,